Baza przeładunków masowych +48 91 4247 883 | Baza metanolu +48 91 4247 808 office@alfaterminal.pl

ALFA TERMINAL

THE DOOR IS OPEN

NAJWIĘKSZY

TERMINAL PRZEŁADUNKOWY

NOWOCZESNY

I BEZPIECZNY

AKTUALNOŚCI: Historyczna lokomotywka z Huty uratowana

Zabytkowy parowozik, który przez wiele lat pracował w Hucie Szczecin został uratowany i odnowiony przez spółkę Kronospanu, Alfa Terminal.

Lokomotywa przetrwała zagładę Huty Szczecin. To zabytkowy parowóz serii TKh o numerze 3877 wyprodukowany w 1958r. w Fabryce Lokomotyw im. Feliksa Dzierżyńskiego w Chrzanowie. Przez wiele lat pracowała w Hucie. Starzy pracownicy zakładu przy ulicy ul. Nad Odrą 33 mieli do niej tak duży sentyment, że gdy została zastąpiona przez nowszą maszynę, ustawili ją na terenie zakładu jako pomnik.

Lokomotywka oraz dwa zabytkowe wagoniki do ręcznego załadunku rudy (tylko te trzy zabytki wskazano w uchwale rady miasta do ochrony „in situ” w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Stołczyn Port) zostały odrestaurowane przez firmę Alfa Terminal. – Odrestaurowaliśmy starą lokomotywę TKh , którą Alfa Terminal Szczecin odziedziczył po Hucie Szczecin – mówi Robert Jaszczur, kierownik Bazy Metanolu ATS. – Prace wykonał ATS, wypełniając postanowienia umowy zakupu lokomotywy od TRADECOM. Zrobiliśmy to własnymi siłami, zakupując wszelkie potrzebne materiały, tj. blachy stalowe, farby i inne materiały pomocnicze. Zależało nam na tym, aby przywrócić jej dawny blask. Przed nami jeszcze tylko kilka detali do dopracowania.

Alfa Terminal Szczecin Sp. z o.o. ul. Nad Odrą 10 71-833 Szczecin PL - Zachodniopomorskie office@alfaterminal.pl
Copyright by Alfa Terminal Szczecin Sp. z o.o. | 2017  All rights reserved